Odszkodowanie za wypadek w Belgii

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny we Francji

odszkodowanie za wypadek komunikacyjny we Francji

Wyjazdy do pracy poza granicami kraju stały się już dla nas chlebem powszednim. Niestety często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie znaleźć satysfakcjonującej pracy, która pozwoli nam żyć na godnym poziomie, w ojczystym kraju. W takiej sytuacji ludzie coraz częściej zaczynają spoglądać gdzieś dalej, poza granice Polski. I jak pokazuje praktyka trend ten utrzymuje się od kilku lat i w zasadzie nie słabnie. Coraz więcej ludzi także wyjeżdża za chlebem do Anglii, Niemiec czy Holandii bez przygotowania. Jeżeli mówimy o przygotowaniu to mamy na myśli oczywiście nieznajomość języka czy też po prostu nieznajomość realiów danego kraju.

A w takiej sytuacji bardzo łatwo o wypadek w pracy. Po takim wydarzeniu powinniśmy liczyć także na odszkodowanie za wypadek w pracy w Holandii. Niestety nie zawsze on nam przysługuje. Pojawia się zatem pytanie dlaczego tak właśnie jest? Dlaczego nie możemy liczyć na pieniądze z ubezpieczenia jeżeli przydarzy nam się coś złego w pracy. Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Jeżeli nie pracujemy w oparciu o umowę to nie możemy liczyć na jakikolwiek świadczenia ze strony pracodawcy. To wszakże proste i oczywiste. I zapewne każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że bez umowy, przynajmniej w teorii, nie istniejemy jako pracownicy. W takim razie mamy już pierwszą wskazówkę dla osób, które wybierają się do pracy poza granicami kraju. Jeżeli wyjeżdżacie to pamiętajcie o tym aby przed rozpoczęciem pracy w jakiejkolwiek firmie podpisać stosowną umowę. Dzięki temu będziecie zatrudnieni w 100% legalnie a co najważniejsze będą Wam przysługiwały wszelkie świadczenia. Rada prosta ale czy da się ją skutecznie zastosować w praktyce? W zasadzie każdy z nas mniej więcej orientuje się w przepisach prawa i zdaje sobie sprawę z tego jak pewne kwestie powinny być rozwiązywane. Ale ile w tym przypadku teoria ma wspólnego z praktyką? Naprawdę niewiele. Bardzo szybko okazuje się bowiem, że pracodawcy nie są tak skorzy do podpisywania umowy z obcokrajowcem. Przecież w takiej sytuacji równie dobrze mogą zatrudnić swojego rodaka, który, przynajmniej na początku, będzie bardziej efektywny ze względu na znajomość języka i realiów.

Tymczasem obcokrajowców zatrudnia się głównie dlatego, że są tańsi i w wielu przypadkach nie wymagają podpisania umowy. Naprawdę nikt nie przejmuje się tym, że takiej osobie nie będzie przysługiwało później odszkodowanie za wypadek w Holandii. A jak wiemy o taki wypadek wcale nie jest trudno. Wystarczy tylko chwila nieuwagi i może dojść do tragedii. Szczególnie dotyczy to dużych zakładów gdzie wszystko toczy się bardzo szybko. Tam liczy się każda sekunda ale jednocześnie w każdej sekundzie może wydarzyć się coś niedobrego. Ważne pytanie, jakie pojawia się w naszych głowach, dotyczy tego dlaczego właściwie miałby nam się przydarzyć jakiś wypadek. Przecież w ojczystym kraju pracowaliśmy przez wiele lat z powodzeniem i bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Wykonywaliśmy swoją pracę sumiennie i dosyć efektywnie. Niestety niskie zarobki skłoniły nas do szukania zatrudnienia w innym miejscu. A jako, że zakłady w Polsce nie są w stanie zaproponować konkurencyjnych warunków to zdecydowaliśmy się na wyjazd poza granice kraju. A tam niestety realia sią już całkiem inne. Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Myślimy, że praca to praca.

Wszędzie przecież jest taka sama. Nic bardziej mylnego. Oczywiście większość czynności bywa bardzo podobna ale różnią się technologie a przede wszystkim język. I w takiej sytuacji wcale nietrudno o wypadek. A mając wypadek, powiedzmy sobie szczerze, trzeba koniecznie starać się o odszkodowanie za wypadek w pracy w Holandii. To nasza jedyna szansa na uzyskanie pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Pamiętajmy bowiem, że ubezpieczenie zapewnia nam bezpłatny pobyt w szpitalu w razie takiej potrzeby. A pobyt taki kosztuje naprawdę sporo pieniędzy. Może nam się wydawać, że to tylko łózka i kilka posiłków dziennie. Jeśli jednak kiedyś otrzymamy rachunek za leczenie w takim szpitalu to może się okazać, że wszystkie nasze oszczędności powinniśmy przeznaczyć właśnie na opłacenie leczenia. A w innej sytuacji te koszty powinno pokryć ubezpieczenie a my powinniśmy starać się o dodatkowe odszkodowanie za wypadek w pracy w Holandii. Niestety, jak wiemy, w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Ale wynika to z faktu, że sami pracownicy pozwalają sobie na takie traktowanie i dopuszczają do tego typu sytuacji. W pracy zagranicą w dużej mierze liczymy na nasze szczęście nie decydując się na podpisanie umowy. Zarabiamy oczywiście więcej, pracodawca oszczędza dodatkowe środki ale z drugiej strony nie przysługuje nam odszkodowanie za wypadek w pracy w Holandii. A to może być dla każdego z nas naprawdę poważny problem. Wielu osobom może się udać i będą pracować przez długie lata bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. To oczywiście bardzo pozytywne i każdy z nas chciałby aby spotkała go taka sytuacja. Nie zmienia to jednak faktu, że za każdym razem idąc do pracy ryzykują bardzo wiele. Na co dzień zapewne nawet o tym nie myślą ale takie są właśnie realia. Każdy z nas jednak ma w głowie to, że ma pracę, ma stały zarobek i może część z tych pieniędzy odłożyć na czarną godzinę albo na przyszłość swoją praz swojej rodziny. To w głównej mierze motywuje nas do takich zachowań. Chociaż często podejmujemy decyzje kompletnie bezmyślne. A potem nagle okazuje się, że zamiast otrzymać odszkodowanie za wypadek w pracy w Holandii musimy z własnej kieszeni pokryć ogromne koszty związane z leczeniem. Nie mówiąc już nawet o czekającej nas rehabilitacji. Każdy z nas, wyjeżdżając zagranicę, musi najpierw poważnie zastanowić się nad tym co tak naprawdę chce osiągnąć i do czego chce dążyć. Następnie trzeba obrać optymalna i jednocześnie bezpieczną drogę do zrealizowania tego celu. Nadmierne ryzyko może niestety skończyć się dla nas bardzo smutno. Przekonało się o tym już wiele osób. Nie pozwólmy zatem aby taki sam los spotkał każdego z nas. Wyjeżdżajmy ale nie dajmy sobą pomiatać, manipulować i wykorzystywać się.